Mlékárna Mariánské Lázně stojí před možnou likvidací

O likvidaci Mlékárny Mariánské Lázně budou budou v listopadu na mimořádné valné hromadě rozhodovat její akcionáři. Firma nahradila vlastní výrobu prací ve mzdě pro konkurenční mlékárnu Alimpex ve Stříbře poté co jí zemědělci v srpnu kvůli vysokým pohledávkám přestali dodávat mléko Informoval o tom ředitel mlékárny Viktor Čedík.

Zakázkou na zpracování polotovarů pro Alimpex se mlékárně v srpnu podařilo zažehnat uzavření areálu a propuštění zaměstnanců.
Těch nyní ve firmě pracuje asi 40, když před čtyřmi lety jich byl dvojnásobek. Od jara mlékárna propustila asi deset lidí. Čedík věří, že současní zaměstnanci budou v mlékárně pracovat do rozhodnutí o likvidaci, a poté je převezme nový majitel.
Mlékárna podle ní ukončila loňský rok se ztrátou 2,3 miliónu
korun, když v roce 1999 vykázala propad 5,2 miliónu korun. Výkony firmy meziročně klesly o pětinu na 138 miliónů korun, když v předchozím roce činily 172 miliónů korun. Důvodem byl pokles výroby mléka, jehož prodej přestal být v nižším objemu pro firmu rentabilní. Prodej mléka tvořil zhruba třetinu loňských tržeb.
Prodělečnou výrobu mléka ukončila firma letos koncem května a začala se orientovat především na rentabilnější produkci sýrů, od níž si slibovala návrat ke kladnému hospodaření. Ani předělání technologie na termizované sýry a tavené sýry v kelímkách však výdělky mlékárny nezvýšilo. Za pololetí vykázala ztrátu čtyři milióny při tržbách 45 miliónů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *