Mlékárna Olma loni zvýšila tržby

Mlékárna Olma loni zvýšila tržby zhruba o 1,5 procenta na 3,668 miliardy korun z 3,626 miliardy korun v roce 2020. Vykázala čistý zisk 206,6 milionu korun, tedy zhruba stejný jako o rok dříve. Vyplývá to z výroční zprávy akciové společnosti Olma, kterou vlastní Agrofert.

Místopředseda představenstva Olmy Martin Krystián ve výroční zprávě uvedl, že Olma se loni výrazně prosadila v kategorii tvarohových dezertů, udržela si pozici jedničky na trhu s čerstvým mlékem a potvrdila pozici lídra na trhu v segmentu jogurtů a ostatních zakysaných výrobků a dezertů. "Bylo dosaženo mírně vyšší úrovně tržeb jako v předchozí roce, k čemuž přispěl především úspěšný prodej tvarohových dezertů, zakysaných výrobků a másla," komentoval loňské hospodaření.
Mlékárna Olma se loni podle Krystiána potýkala s růstem cen syrového kravského mléka, kterou hnaly vzhůru vyšší náklady chovatelů na krmiva, energie a mzdy. Podobný cenový vývoj byl i v okolních zemích. "Společnost nakoupila zhruba o 0,18 procenta více suroviny než v předchozím roce," uvedl Krystián. Olma se od loňska musí vyrovnávat s růstem cen vstupních surovin, energií a služeb. Na začátku letošního roku proto zvýšila ceny svých výrobků, jelikož už podle Krystiána nedokázala růst nákladů tlumit z vlastních zdrojů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down