17.07.2009 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mlékárna přestala vykupovat mléko

Německá mlékárna Müller podle přílohy deníku MF Dnes pro Královéhradecký kraj přestala začátkem června vykupovat mléko od zemědělců v této oblasti. Jako první ztratili odběratele zemědělci z Broumovska na Náchodsku. Některým farmám tak hrozí zánik.

Mlékárna Müller mléko od farmářů v kraji vykupuje od roku 2004. Nedávno se rozhodla omezit výkup od vzdálenějších prvovýrobců kvůli celoevropské mléčné krizi.Podle předsedy východočeského mlékařského družstva Viamilk Davida Nováka je situace dramatická. "Museli jsme kvůli tomu založit novou exportní společnost Viamilk. Ta se snaží najít distribuční cesty pro mléko, které od našich členů odebíráme," řekl. Družstvo se snaží mléko vyvézt a najít místo mlékárny Müller nové odběratele. "Část sušeného mléka jsme dodali přímo nebo přes obchodní firmy do Rumunska či Libye. Pracujeme intenzivně na odbytu do Číny, Moldávie či Vietnamu. Ale uchytit se například v Číně trvá i dva roky," řekl Novák s tím, že pokud se mléčnákrize ještě prohloubí a výkupní cena mléka spadne pod pět korun, řada farmářů v kraji se bude rozhodovat, zda vůbec ve výrobě mléka pokračovat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down