14.09.2004 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mlékárna Strakonice nemá mléko, a proto skončí

Podle dnešních Hospodářských novin uzavřela snaha zemědělců získat za své mléko v zahraničí více peněz první tuzemskou mlékárnu. Kvůli nedostatku suroviny skončí mlékárna Strakonice. Ta zaměstnává 160 lidí.

Hospodářské noviny o tomto záměru informoval ředitel firmy Madeta, které strakonická mlékárna patří, Milan Teplý. "Zemědělci na sebe berou obrovskou zodpovědnost, když mléko vozí do Německa. Až špatně dopadnou, u nás najdou už dveře
zavřené," prohlásil Teplý. Ten je také přesvědčen, že hlavním důvodem odchodu dodavatelů mléka do ciziny je msta za to, že nezískali v Madetě podíl. Ten jim nejdříve ministerstvo zemědělství prodalo, za nového ministra však rozhdlo jinak. Spor o akcie Madety leží u Městského soudu v Praze.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down