06.11.2000 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mlékárně Čejetičky se daří

O trojnásobné produkci ve srovnání s rokem 1993 mluví dnes majitel mlékárny Čejetičky Slavoj Marek. Zatímco řada mlékáren se dala cestou trvanlivých výrobků, jeho mlékárna zůstala věrná čerstvým produktům. "

"Zásobujeme spotřebitele tím základním denním produktem, který je nezbytný k výživě a byl a je všude poptáván: čerstvým mlékem, máslem, šlehačkou a tvarohem. Tvaroh vyrábíme jako jedni z posledních klasickým ručním způsobem, jako za časů našich babiček. V poslední době jsme program rozšířili o zakysané mléčné výrobky," uvedl Marek s tím, že při tomto tradičním programu je menší zhodnocení vstupní suroviny, ale jasný odbyt. Mlékárna denně zpracovává asi 100 tis. litrů mléka (kapacita je 2,5krát vyšší). Produkcí 1,2 milionu litrů čerstvého mléka se řadí k jeho největším výrobcům u nás. "Naše hospodaření je již řadu let ziskové. Velký důraz klademe na na technickou vybavenost," poznamenal ředitel, jehož mlékárna v těchto dnech rozjíždí linku na balení tekutých výrobků do krabic Pur- Pak s uzávěrem.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Konečně se dá koupit mléko,které se dá pít jako mléko a chutná jako mléko.Jakoby se vracely časy našeho mládí,kdy mléko vonělo mlékem a rádi jsme se ho s chutí napili.Jsem moc rád,že
    se vaše mléko Jarmark,dostalo až do Klatov.Děkuji i Kauflandu,že se dá koupit.Jiné mléko již nebudu kupovat.
    Děkuji všem,kdo se v Čejetičkách podílí na tomto mléku.

    Volhejn Miloslav Janovice nad/Úhl.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down