Mlékárně Hlinsko klesly meziročně výnosy o 200 milionů korun

Mlékárna Hlinsko loni vykázala výnosy necelých 2,9 miliardy korun. Předloni činily téměř 3,1 miliardy korun. Firmě také klesly nezdaněné zisky, z předloňských 116 milionů korun na 78 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy podniku.

Podnik ročně nakoupí přes 200 milionů litrů syrového kravského mléka. Kvůli vyšším cenám během loňska část nakoupeného mléka společnost přeprodávala dalším zpracovatelům, aby v daném období nevyráběla mléčné výrobky ze ztrátou. Ceny mléčných komodit byly v první polovině roku stabilní, potom klesly a zase stouply. Mléčný tuk byl dražší, ceny mléčné plazmy naopak nízké. Ceny sušeného odstředěného mléka se držely na historicky nejnižších hodnotách, což bylo výhodné pro obchodníky, nevýhodné pro výrobce. Mlékárna loni pokračovala v modernizaci výroby trvanlivých produktů, mlék, ochucených mlék a smetan. Podnik pravidelně žádá o evropské a státní dotace. Společnost loni posílila prodeje slazených kondenzovaných mlék. Export sušených produktů mířil hlavně do Afriky. Zisky negativně ovlivňovalo posilování české koruny, snižovalo firmě konkurenceschopnost v cenových tendrech. Mlékárna patří od roku 2011 koncernu Agrofert. Ve firmě pracuje kolem 280 lidí. Mlékárna byla založena v roce 1939, výrobu spustila v roce 1943. Od roku 1964 vyrábí pod značkou Tatra. Společnost vyrábí kondenzovaná mléka, ve slazené podobě se jmenují Salko, Pikao, Piknik a Jesenka. Mlékárna také produkuje trvanlivá mléka, smetany, máslo, sušená mléka, tvarohy, zmrzlinové směsi a směsi na výrobu ledové tříště.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down