Mlékárně Madeta klesl loni zisk o pětinu na 274 milionů, tržby mírně stouply

Největší česká mlékárna Madeta měla loni tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 5,94 miliardy korun. Meziročně stouply téměř o šest procent. Zisk po zdanění klesl o pětinu na 247,6 milionu Kč. Provozní zisk byl 313,1 milionu, meziročně o necelých deset procent nižší. Celý loňský rok ovlivnila covidová pandemie. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Čistý obrat mlékárny dosáhl šesti miliard korun, meziročně stoupl o 5,7 procenta. Poprvé tak obrat přesáhl šest miliard korun. "Loni jsme jeli trochu hůř než předchozí rok, který byl mimořádně dobrý obratově, ziskově, v maržích. S obratem jsme šli loni nahoru, poprvé jsme protrhli – i navzdory výpadku exportu do Libanonu a Spojených arabských emirátů – hranici šesti miliard korun. Ale výrazně klesla marže, šla o 18, 19 procent dolů," řekl v lednu generální ředitel Madety Milan Teplý. Letos plánuje Madeta tržby kolem 6,5 miliardy Kč.
Za letošní červenec byla firma v červených číslech, tedy ve ztrátě. Náklady na elektřinu jí stouply meziročně o 90 až 100 procent, jde o stovky milionů korun. Za první pololetí měla firma meziročně vyšší obrat, ale díky tomu, že výrazně zdražila. Jestli bude pokračovat červencový stav, nebude mít firma z čeho zaplatit v lednu 2023 elektřinu, řekl Teplý koncem srpna na budějovickém agrosalonu Země živitelka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down