Mlékárně Valašské Meziříčí loni mírně vzrostly tržby na 932,5 milionu Kč

Mlékárně Valašské Meziříčí loni mírně vzrostly tržby na 932,5 milionu korun, předloni činily 924,3 milionu korun. Firmě se však téměř o polovinu snížil zisk, po zdanění byl 18,5 milionu korun, o rok dříve 31,7 milionu korun. Důvodem byly vyšší ceny vstupních surovin a materiálů. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

"V prodeji výrobků, služeb společnosti a v prodeji zboží v rámci obchodní činnosti bylo v roce 2021 dosaženo stejných výsledků jako v roce 2020 co do množství. Došlo k velmi mírnému nárůstu tržeb, a to o 0,8 procenta na celkových 932 489 tisíc korun v důsledku zvýšení prodejních cen a jiným rozvrstvením sortimentu. Na dosažení zisku, který je výrazné nižší než v minulých letech, se výrazně podepsal nákup vstupních surovin a materiálů. Vyšší ceny mléka v průběhu roku, obalů nezbytných pro výrobu mléčných výrobků, nafty a celkově logistiky, energií byly procenticky hodně vysoké," uvedlo vedení společnosti ve výroční zprávě.
Mléčné výrobky společnosti se prodávaly zejména na tuzemském trhu, z 80 procent v sítích zahraničních supermarketů a hypermarketů. Vývoz dosáhl částky 102,254 milionu korun, předloni to bylo 98,6 milionu korun.
Firma loni zaměstnávala 156 lidí, podobný počet zaměstnanců měla i dříve. V letošním roce očekává o něco nižší hospodářský výsledek než loni. Předpokládá další nárůst cen vstupních surovin, zejména syrového mléka, polotovarů a obalů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down