MMR: Kabinet schválil pravidla pro rozdělování peněz z fondů EU do regionů

Vláda podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) na pondělním jednání schválila pravidla pro rozdělování peněz z fondů Evropské unie do regionů pro další roky. MMR to uvedlo na svém webu. Dokument Územní dimenze v operačních programech 2021+ (ÚDOP) se opírá o ustanovení evropské legislativy pro politiku soudržnosti v programovém období 2021 až 2027. Detaily pro nakládání s těmito prostředky jsou uvedeny v Dohodě o partnerství (DoP). Vládě má být Dohoda předložena v srpnu.

Prostřednictvím dnes schváleného materiálu bude MMR podle náměstka sekce regionálního rozvoje a cestovního ruchu Davida Koppitze usilovat o zohlednění specifických potřeb jednotlivých regionů v operačních programech. Resort bude postupovat na základě Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+, případně dalších statistických dat, uvedlo MMR.

Z vládních dokumentů vyplývá, že do roku 2027 budou v ČR podporovány tři typy regionů - více rozvinuté, kam spadá Praha, přechodové regiony, kam patří Jihozápad, Střední Čechy a Jihovýchod, a méně rozvinuté regiony. Míra spolufinancování z evropských fondů v hlavním městě bude činit 40 procent, v přechodových 60 až 70 procent a v méně rozvinutých 85 procent.

MMR chce sledovat naplňování ÚDOP, ale chystá také pro územní partnery, mezi které patří Asociace krajů či Svaz měst a obcí, i pro veřejnost sdělení o výsledném prostorovém rozložení projektů v území. Připraví proto především mapy. Další informace jsou dostupné na webu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down