Množství potravin získaných Potravinovou bankou na Zlínsku roste

Množství potravin, které získává Potravinová banka ve Zlínském kraji, rok od roku roste. Banka je v kraji dva roky, sklad má v Otrokovicích na Zlínsku. Loni získala 87 tun potravin, v prvním roce fungování to bylo přes 27 tun, řekla pracovnice banky Marcela Grygerová. Přibývá také dodavatelů i odběratelů, banka navíc od ledna získává díky novele zákona potraviny od obchodních řetězců.

Banka loni rozdala potraviny prostřednictvím charitativních organizací a sociálních odborů 5300 lidem v potravinové nouzi. Z 87 tun potravin získala přes 23 tun v národní potravinové sbírce, dalších 35,8 tuny v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí.
Banka nyní postupně uzavírá smlouvy s dalšími obchodními řetězci. Loni bance pravidelně dodávalo devět supermarketů, letos jich je už 30 a další přibudou.
Na větší dodávky potravin od letošního roku se musela banka připravit. Pořídila proto dodávku a přijala dalšího pracovníka. Potřebuje také rozšířit skladovací prostory, sdělil předseda Potravinové banky v kraji Michal Trčálek. Nyní se podle něj zvažují možné varianty, například zvětšení prostor v Otrokovicích či zřízení dalšího skladu na jiném místě. Banka má také k dispozici nové chladicí zařízení.
Dodavatelů podle Trčálka přibývá nejen díky tomu, že obchody s potravinami s prodejní plochou nad 400 metrů čtverečních musí nově povinně darovat charitativním organizacím neprodejné potraviny, které by skončily na skládkách. Banka se zaměřuje i na prvovýrobce, restaurace. Navazuje spolupráci s gastrofestivalem, aby si mohli brát přebytky, dodal Trčálek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down