Množství vykupovaného mléka stouplo

Kromě 85 milionů litrů konvenčního kravského mléka Polabské mlékárny vloni nakoupily 6,8 milionu litrů biomléka a přes sto tisíc litrů kozího mléka. Počet dodavatelů klesl na 30 procent, množství vykupovaného mléka však stouplo na zhruba 270 procent. Uvedl to generální ředitel společnosti Polabské mlékárny Pavel Vybíral při slavnostním vyhodnocení 27. ročníku soutěže dodavatelů mléka O nejlepší stádo a nejlepší dojnici, které se uskutečnilo v Choťovicích na Kolínsku.

Polabské mlékárny Poděbrady letos oslaví již třicet let své novodobé historie. Samotné mlékárenství v Poděbradech trvá od roku 1934, kdy sedláci hospodařící v regionu ve zlatém pruhu země české si postavili novou mlékárnu. Soutěž a setkání pro své dodavatele mléka s názvem Soutěž o nejlepší stádo a dojnici společnost pořádá již 27 let. Generální ředitel připomněl, že první ročník této soutěže se konal v roce 1995, kdy proběhlo vyhodnocení soutěže za období říjen 1994 až září 1995. „Nejde přitom zdaleka jen o soutěžení, Polabské mlékárny seznamují svoje dodavatele s novinkami v mlékárně a s vývojem mlékárny obecně setkání je motivační pro dosahování co nejlepších výsledků a poskytuje prostor pro předávání nových informací, případně pro sdělení vlastních zkušeností,“ přiblížil Vybíral.  Prezident Agrární komory ČR Jan Doležal na setkání v souvislosti s přípravou nové společné zemědělské politiky, kdy se často zemědělci rozdělovali na velké a malé, zdůraznil, že všichni zemědělci jsou potřební a mají na trhu své místo. „V tuto chvíli není doba na to, abychom se nějakým způsobem rozdělovali, měli bychom táhnout za jeden provaz. Každý, kdo si zvolil zemědělství jako svoji profesi by měl být společností vážený,“ prohlásil.   

Na setkání s dodavateli vystoupil i prezident Agrární komory ČR Jan Doležal

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down