Množství zboží darovaného v jarní sbírce potravin meziročně stouplo

V jarní sbírce potravin darovali lidé v České republice ve zhruba 1200 prodejnách 325 tun zboží pro potřebné. Z toho bylo 292 tun potravin a 33 tun drogerie. Proti loňskému jaru je to nárůst o sedm tun, loni se ale do akce zapojilo o třetinu prodejen méně. Sdělila to ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová. V kamenných obchodech se akce uskutečnila o víkendu, až do 1. května se do ní pak lidé mohou zapojit on-line nákupem potravin.

Podle organizátorů počet lidí v nouzi závislých na potravinových bankách v poslední době výrazně narůstá. "Důvodem je nejen dva roky trvající koronavirová krize, která připravila mnoho Čechů dlouhodobě o výdělek, ale rovněž zdražování promítající se do všech potřeb obyvatel. Lidí, kteří přicházejí pro potravinovou pomoc, je bohužel stále více," uvedla Láchová. Zásob proto začalo citelně ubývat. Darované zboží bude převezeno do skladů potravinových bank, odkud ho charitativní organizace distribuují potřebným. Pomoc pokrývá celou ČR a je zaměřena zejména na seniory, rodiče samoživitele, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, hendikepované občany či lidi bez domova. potravinových bank dlouhodobě nedostatkovými surovinami. Vybrané potraviny podle Láchové budou směřovat zejména k rodinám v krizi, samoživitelům, seniorům nebo do služeb, kde se pečuje o děti.*

Jarní potravinová sbírka, setkání s novináři

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down