Mondelez hledá úspory ve výrobě, zdražování se ale letos nevyhnul

Nadnárodní výrobce cukrovinek a sušenek Mondelez International, který má jeden z výrobních závodů v Opavě, se v reakci na rostoucí ceny energií snaží především co nejvíce zefektivnit výrobu.

Vyšší náklady se ale nakonec ve formě zdražení projeví i v cenách jeho výrobků. Uvedl to mluvčí společnosti Jiří Šebek. Jedním z opavských výrobků je tradiční Tatranka. Ředitel opavského závodu Manu Chilaud dnes primátorovi Opavy Tomáši Navrátilovi (ANO) předal jednu rekordní - desetikilogramovou. Tatranka dál poputuje do Slezské nemocnice sestřičkám, jako poděkování za jejich práci.
"Zvyšující se ceny vstupů výroby potravin včetně cen energií, práce, dopravy, pohonných hmot či komodit mají negativní vliv na podnikání společnosti Mondelez International. Přestože se snažíme tento vliv kompenzovat například zvyšováním efektivity výroby, přistoupili jsme v průběhu letošního roku v některých částech světa ke zdražování svých výrobků, přičemž maloobchodní cenu na trhu neurčuje společnost Mondelez International," uvedl Šebek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down