14.07.2008 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moravská a česká vína bodují v zámoří

Moravská a česká vína sklízejí úspěchy nejen v Evropě. K nejnovějším oceněním nedávno přibyly medaile ze soutěže International Wine Competition San Francisco. Agroweb o tom informoval Marek Babisz z Národního vinařského centra.

Účast na SF IWC zajišťovaná Národním vinařským centrem ve spolupráci s Vinařským fondem je vůbec první významnější prezentací moravských a českých vín v Severní Americe. IWC San Francisco je nejuznávanější mezinárodní vinařskou soutěží na území USA, která však svým významem Spojené státy překračuje, a je tak jakousi pomyslnou vstupní branou na trh s vínem na celém americkém kontinentě.
Letošní hodnocení probíhalo v Los Angeles ve dnech 13. – 15. 6. 2008; celkem se soutěže účastnilo na 1150 vinařství z 21 zemí světa. Moravská a česká vína byla prezentována 26 víny od 6 vinařských společností. Úspěch předčil očekávání, neboť oceněno bylo 14 vín (2 stříbrnými medailemi, 12 bronzovými medailemi).
Nejúspěšnějším vinařem se stal Petr Skoupil z Velkých Bílovic, který získal hned pět ocenění a zároveň prestižní cenu Best of Nation.
Zajímavé je, že uspěla nejen moravská a česká bílá vína, ale že se dvou ocenění dočkala i vína červená.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down