22.02.2021 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moravskoslezským pivovarům klesl prodej piva i o desítky procent

Některým malým pivovarům v Moravskoslezském kraji klesl v loňském roce kvůli koronavirové pandemii prodej piva o desítky procent. Například krnovskému pivovaru Nachmelená opice ale vydařené léto celý rok zachránilo. Na případné jarní rozvolnění se zatím pivovary nechystají, protože se podle nich nic nedá předvídat.

Obchodní zástupce Pivovaru Koníček z Vojkovic na Frýdecko-Místecku Tomáš Peřina řekl, že prodej piva klesl loni skoro o polovinu. "Ještě bilancujeme. Letní rozvolnění nás trošku zachránilo, ale prodali jsme minimálně o 40 procent míň než v roce 2019," řekl Peřina. Státní kompenzace pivovaru pomohly jen částečně.

Také jednatel minipivovaru Skřečoňský žabák z Bohumína na Karvinsku David Janoszowski řekl, že produkce piva byla loni podstatně nižší než v roce 2019. "Já jsem to radši ani nepočítal, protože se nechci zbytečně stresovat. Odhadem to šlo dolů určitě o čtvrtinu, možná i o 30 procent," řekl jednatel. Kompenzace od státu minipivovar nedostal.

Spolumajitel a vrchní sládek pivovaru Nachmelená Opice z Krnova na Bruntálsku Michal Kuřec řekl, že loňský rok zachránilo silné léto, díky kterému nakonec pivovar prodal dokonce o něco málo více piva než v roce 2019. Většinu prodá v sudech.

"Lahví se prodalo taky dost, ale lahve nikdy nemůžou objemově nahradit sudy. A v tom nám hodně pomohlo léto, kdy červen až září byly rekordní, protože lidé tady zůstali, nejezdili do ciziny a brali si víc piva domů v patnáctilitrových soudcích," řekl Kuřec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down