Moravští vinaři uspěli se svými víny ve Francii, získali 51 medailí

Moravští vinaři získali 51 medailí ve dvou soutěžích pořádaných v Paříži. Dvě medaile jsou ze soutěže růžových vín Le Mondial du Rosé a 49 z velké soutěže Vinalies International, kde obstáli v konkurenci 2900 přihlášených vzorků z 39 zemí. V tiskové zprávě o tom informoval Vinařský fond, který účast vinařů na zahraničních soutěžích finančně podporuje.

Z Vinalies přivezli vinaři 14 zlatých a 35 stříbrných medailí. Velmi se dařilo zejména vinařství Znovín Znojmo, které si odváží čtyři zlaté medaile, dvě za odrůdu Pálava a dvě za Tramín červený. Dvě zlaté medaile přidalo ještě vinařství Baloun. Úspěch zaznamenalo také vinařství Krist, které porota ocenila jednou zlatou a čtyřmi stříbrnými medailemi.
"Vinalies Internationales patří mezi nejprestižnější soutěže na světě zejména pro vysokou úroveň svého hodnocení, které je velmi přísné, profesionální a celosvětově respektované," uvedl sommelier Znovínu Znojmo Martin Šmíd, který spolu s Josefem Valihrachem mladším zasedl také v jedné z porot.
Na Le Mondial du Rosé získalo zlatou medaili Vinařství Vajbar za Frankovku, pozdní sběr 2019, stříbrnou medaili pak mutěnické Vinařství Štěpánek za Cabernet Sauvignon rosé, pozdní sběr 2020. V soutěži se utkali s více než tisícovkou vín z 29 zemí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down