Moravští vinaři uspěli v Německu

Moravští vinaři uspěli v Německu v jedné z největších evropských soutěží hodnotících odolné odrůdy vína, u kterých vinaři používají minimum chemických postřiků. Moravští vinaři získali dvě velké zlaté medaile a čtyři zlaté. V soutěži bylo přes 200 vín od 90 vinařů z devíti zemí. Uvedl to dnes výkonný ředitel Svazu vinařů Martin Půček.

Soutěž se konala v německém Bad Dürkheimu. Výsledky organizátoři vyhlásili minulý týden. Dvě velké zlaté medaile si z Německa veze Vinselekt Michlovský za odrůdy Hibernal a Laurot. Zlaté medaile získaly firmy VERITAS Bošovice a Sádek Kojetice.
Odolným odrůdám se podle Půčka alespoň z části věnuje kolem 70 procent vinařů z ČR. „Roste zájem zejména o odrůdu Hibernal, kterou se každý z vinařů ve své produkci snaží mít,“ uvedl Půček.
Konzumenti si i ve světě stále více všímají toho, zda bylo víno na vinici chemicky ošetřované. U odolných odrůd je to podle Půčka potřeba dělat asi dvakrát do roka, čtyřikrát méně než u klasických odrůd.
Oblíbený Hibernal je bílá pozdní moštová odrůda. Je odolná proti napadení plísní šedou, plísní révovou a padlí. Víno má jemnou aromatickou vůni charakteru a typu Ryzlinku rýnského.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *