Moravští vinaři získali šest ze sedmi titulů šampiona v soutěži vín Muvina Prešov

Moravští vinaři získali šest ze sedmi titulů šampiona na mezinárodní soutěži vín Muvina Prešov. K tomu získali dvě velké zlaté medaile. Nejvíce se dařilo Josefu Valihrachovi z Krumvíře na Břeclavsku, který získal na Slovensku tři tituly šampiona. Informovalo o tom Národní vinařské centrum.

Moravským vinařům se v Prešově tradičně daří. Loni získali tři ze sedmi nejvyšších ocenění, letos vyhráli hned šest kategorií. Konkrétně Josef Valihrach s Ryzlinkem rýnským 2006 vyhrál kategorii suchých bílých vín. Stejný vinař kraloval s Merlotem 2012 mezi červenými a se Starými díly rosé v kategorii šumivých vín.

Titul šampiona si veze za Alibernet, slámové víno 2015 Oldřich Drápal, který vyhrál v kategorii přírodně sladkých vín. Porotu dál zaujala Frankovka rosé, pozdní sběr 2015 z vinařství Víno Rovenius, která uspěla jako nejlepší z vín růžových. Mezi aromatickými bílými víny navíc vyhrál Štěpán Maňák díky svému Děvínu, výběr z hroznů 2015.

Podle hlavního sommeliera Národního vinařského centra Marka Babisze je to obrovský úspěch pro celé moravské a české vinařství. Něco podobného se na soutěžích někdy podaří domácí reprezentaci. Že by ale podobným způsobem v soutěži dominovali hosté, to skutečně nepamatuje, uvedl.

Odborná komise hodnotila celkem 420 vzorků vín ze třinácti zemí světa. Udělila při tom tři velké zlaté medaile a 127 zlatých medailí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down