02.04.2007 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Možná se změní

Dopady sazeb kompenzačních plateb na trvalé travní porosty v ekologickém zemědělství pro roky 2007 až 2013 bude ministerstvo zemědělství během letošního roku vyhodnocovat. Nějakých změn by se mohli farmáři hospodařící v tomto systému dočkat v příštím roce. Uvedl to minulý týden ministr zemědělství Petr Gandalovič.

„Není to definitivní věc,“ prohlásil ministr s tím, že aby mohl být program rozvoje venkova spuštěn, tak je potřeba žádosti podávat do 15 května. „Není tak možné, abychom do těchto věcí systémově zasahovali,“ vysvětlil. Původně se v programu rozvoje venkova počítalo s podporou ve výši 2650 korun na hektar. Ministerstvo zemědělství ji ale upravilo na 1940 korun. Ministr to zdůvodnil neuspokojivou strukturou ekologického zemědělství, kde převládají právě louky a pastviny a jen v menší míře je zastoupena orná půda.
S úpravou však ekozemědělci nesouhlasili a přišli s kompromisním návrhem. Podle něj by se toto krácení mělo týkat pouze farem se souběžnou konvenční výrobou. Stoprocentně ekologicky hospodařící zemědělci by měli mít podle Svazu ekologických zemědělců Pro-Bio nárok na kompenzace v původně navržené výši.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down