Mrazírenská společnost zvýšila skladovací kapacitu o čtvrtinu

Společnost MD Logistika z Dašic na Pardubicku zprovoznila nový mrazírenský sklad za 55 milionů korun. Skladovací kapacitu tím zvýšila o čtvrtinu. Uskladňuje v něm potraviny, které lidé nekupují denně, například dražší zmrzliny. Uvedl to generální ředitel Robert Kuchar.

Firma podle Kuchara na trhu dlouhodobě pociťovala poptávku po skladovacích prostorech. Díky izolačním pásům o tloušťce 20 centimetrů vnitřní klima tolik neovlivňují teplotní výkyvy počasí. Bílá barva budovy pomáhá odrážet sluneční paprsky. Ve skladu je místo téměř pro 4300 palet, což představuje zhruba 130 plně naložených kamionů a například 1,84 milionu balení dvoukilogramových mražených hranolků.

Podnik v prostorách skladuje potraviny, které lidé nekupují každý den. Pomaluobrátkové potraviny jsou artikly, které nejsou produktem denní potřeby, třeba dražší zmrzliny, kdy jedna paleta je na skladě třeba tři měsíce. Ale je to také zamražené ovoce pro výrobu potravin, řekl Kuchar.

Zaplnit mrazírenský prostor trvá 300 hodin. Teplota v něm dosahuje až minus 24 stupňů Celsia. Vysokozdvižné vozíky mezi regály navádí indukční vodiče, aby nemohly nabourat.

Před dokončením nového skladu tvořilo původní zázemí v Dašicích 15 000 paletových míst. Vedle toho má společnost sklady také v Praze, kde disponuje 92 000 paletovými místy. I nadále chce podnik skladové kapacity rozšiřovat. Zvažuje, že nové mrazírenské zázemí bude v Dašicích plně automatické.

Česká společnost existuje 15 let a loni vykázala obrat 920 milionů korun. I s externími pracovníky pro ni pracuje 500 lidí. Zboží rozváží po České republice a na Slovensko, její kamiony jezdí pro zboží i do západní Evropy. Z obchodních řetězců zásobuje supermarkety Billa a Globus. Denně rozváží potraviny na více než 500 míst.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down