01.04.2008 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Müller chce být u nás lídrem

Největší německý producent jogurtů Müller založil pobočku v České republice a hodlá zde usilovat o dominantní postavení. ČR je první zemí ve východní Evropě, kam firma zamířila s vlastní pobočkou. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny.

"V zemích, kde máme zastoupení jsme zvyklí být lídrem trhu. V Německu a Británii jsme jednička, řekl šéf tuzemské společnosti Müller Václav Najmann. Cílem společnosti je podle Najmanna do dvou let minimálně zdvojnásobit prodej jogurtů Müller.
Společnost, která do Česka své výrobky dosud pouze dovážela přes distributory, má nyní na trhu dvouprocentní podíl. Dominantní pozici v tuzemsku mají jogurty firmy Danone, následují jogurty z Olmy, Valašského Meziříčí a Kunína.
"Pokud se rozhodnou, že v jogurtech budou v Česku jedničkou, tak to nejspíš dokážou. Nemusí se nám to líbit, ale je to silná skupina, řekl HN šéf největších tuzemských mlékáren Madeta Milan Teplý. Teplý také upozorňuje, že už dnes je Müller u nás lídrem na trhu s trvanlivým lékem, které vyrábí v pražském Pragolaktoru. "Nepadáme ale před Müllerem na zadek - například v sýrech se porazit nedáme," dodal Teplý.
Společnost Müller už řadu let vykupuje mléko především ze severních Čech a zpracovává ho i ve svých německých podnicích. Na tom se v nejbližší době nic měnit nebude. "V budoucnu ale výroba v Česku není vyloučena," dodal Najman pro HN.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down