Muzeum představí v expozici základní světové potraviny a poukáže na plýtvání s nimi

Základní světové potraviny, jejich využití a zpracování, představí od dnešního večera expozice Museo Mundial - Muzeum světa v pražském Národním zemědělském muzeu. Výstava, jež je součástí mezinárodního projektu, ukáže na nedostatek potravin, obrovské plýtváni s nimi i energetickou chudobu spojenou s jejich zpracováním, uvedlo muzeum na svém webu.

Expozice mimo jiné poprvé v České republice představí několik fotografií z cyklu Hladová planeta – co jí svět od fotografa Petera Menzela. Na příkladu takzvaného biopirátství ukáže, jak nadnárodní firmy vykrádají tradiční znalosti zpracování rostlin. Představí rovněž ukázku spolupráce českých architektů s nepálskou komunitou při stavbě bambusové školy.
Smyslem mezinárodního projektu je prostřednictvím výstav a muzejních intervencí vyvolat zamyšlení či diskusi nad globálními problémy světa a upozornit na priority světového rozvoje schválené všemi státy OSN v roce 2000. Projekt má využít možnosti podle organizátorů dosud opomíjené spolupráce mezi výstavními institucemi a rozvojovými organizacemi.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *