V dubnu řeší myslivci škody způsobené zvěří na zemědělských a lesních porostech, které vznikly v průběhu zimy. Pokud je vedeno jednání s uživatelem či majitelem pozemku dohodou, že výše škody bude vyčíslena až po sklizni, je vhodné zhotovit fotodokumentaci a řádný zápis z jednání. Informoval o tom Jiří Šilha z Českomoravské myslivecké jednoty.
Šilha připomněl, že uživatel honitby neodpovídá za škody zvěří, ale je povinen je hradit. Odpovědnost má nejen uživatel honitby, ale také majitel nebo uživatel pozemku, který by měl doložit, jaká opatření učinil, aby škodám zabránil. Je častým jevem, jak podotkl, že se předkládají úhrady škod, které byly evidentně způsobeny poškozením porostu klimatickými vlivy, špatnou agrotechnikou, nevhodně zvolenou odrůdou či poškození přípravky na ochranu rostlin či hnojiv.
Myslivci v dubnu podle Šilhy obnovují výsadbou druhovou skladbu remízků, a tam, kde chybí keřové patro, se vysazují vhodné dřeviny. Vše by mělo být hotovo do konce dubna. Později zasazené sazenice bývají často narašené a nemohou využít jarní vláhu a při prvním přísušku usychají.