12.02.2002 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MZe: Cesta ministra Fencla do Kolumbie přinesla možnosti odbytu

Zajímavé možnosti odbytu pro české výrobce zemědělské techniky přineslo jednání ministra Jana Fencla se Césarem Pardem Villalbou, presidentem kolubijské vládní organizace FINAGRO, která je obdobou českého Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu.

Tato organizace spravuje fondy určené na podporu kolumbijského zemědělství, které dosahují částky 1,5 mld USD ročně. V devadesátých letech se dle slov kolumbijského představitele vyznačovalo zemědělství velkým úpadkem a současná vlády se nyní snaží tento stav radikálně obrátit k lepšímu cílenou dotační politikou, směřující ke zvýšení konkurenceschopnosti tamních zemědělců. Jeden z cílů je rozsáhlá obnova strojového parku. Proto FINAGRO dotuje farmářům nákup nových traktorů a zemědělských strojů ve výši 20-40% ceny. Zde je reálná možnost odbytu pro naše traktory Zetor, které nejsou na kolumbijském venkově neznámou značkou a kde některé z těchto dříve dovezených strojů stále slouží. Úmyslem kolumbijské strany je dovážet kvalitní stroje za přijatelnou cenu a najít jednoho centrálního distributora nejen pro Kolumbii, ale pro všechny země Andského společenství národů, které tvoří Peru, Bolívie, Venezuela, Kolumbie a Ekvádor. První kroky v tomto směru dle presidenta Pardo Villalby FINAGRO již učinilo. Ministr Jan Fencl vyjádřil svou podporu tomuto vzájemně prospěšnému obchodu a ujistil své kolumbijské partnery, že se zasadí o podporu tomuto kontraktu ze strany České exportní banky a EGAP

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down