07.02.2001 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MZe eviduje k 31. lednu 3524 žádostí o produkční kvóty

Státní zemědělský intervenční fond(SZIF) přijal k 31. lednu, kdy byl poslední termín pro podání žádosti, 3524 žádostí o individuální produkční kvóty na výrobu mléka.

Jejich souhrnný objem stanovilo ministerstvo zemědělství(MZe) na 2,55 miliardy litrů ročně. Celkové množství mléka, kteří chtějí žadatelé letos vyrobit, vyčíslí SZIF během deseti dnů.
Naší redakci to sdělil pracovník tiskového oddělení MZe Hugo Roldán. Výrobci mají možnost požádat o navýšení stanoveného objemu do1. března. Nejpozději k tomuto datu mohou o novou individuální produkční kvótu požádat subjekty, které začínají s produkcí mléka teprve letos nebo měli prodlevu v produkci delší než 30 dní.
Jak uvedl tiskový mluvčí MZe Pavel Kovář, expandující producenti, kterým nebude vyhovovat kvóta stanovená na základě referenčního období v roce 2000, mohou také požádat o novou produkční kvótu. SZIF totiž stanovuje individuální produkční kvóty na základě produkce vykázané v předešlém roce, a navýšit je může maximálně o 15 procent. Systém mléčných kvót, který vláda schválila 22. listopadu loňského roku, by měl začít fungovat od 1. dubna. Celková domácí produkce mléka by po případném zvýšení individuálních kvót a přidělení nových neměla přesáhnout 3,01 miliardy litrů mléka ročně.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down