MZe: Hasiči půjčili potravinářům a čističkám 3000 masek

Hasiči půjčili potravinářům a zaměstnancům čističek 3000 celoobličejových masek. Oznámili to zástupci Ministerstva zemědělství. Firmy je budou moci používat zdarma až dva měsíce. V celé ČR v současnosti ochranné roušky a respirátory chybí.

Dva tisíce masek využijí zaměstnanci čistíren odpadních vod. Ti se podle ministerstva pohybují v rizikovém prostředí. V čistírnách mohou zůstávat zbytky viru obsaženého v moči a stolici dlouhou dobu. Masky bude Sdružení oboru vodovodů a kanalizací distribuovat nejohroženějším zaměstnancům v pátek.
Potravinářská komora dodá masky do podniků, které ji potřebují nejvíce, například při výrobě kojenecké výživy. Ministerstvo zápůjčku zprostředkovalo.
O ochranných aktivitách dnes také informovala například společnost Edenred. Ta daruje každé ze svých 600 partnerských fungujících restaurací, které vaří obědy, pět roušek. Celkem tak půjde také o tři tisíce pomůcek. Ušije firma Snaha, k dispozici by je měli mít zaměstnanci ve čtvrtek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down