MZe: Letošní agrosalon Země živitelka bude

Letošní 47. ročník agrosalonu Země živitelka se bude konat, oznámil tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Loni se kvůli koronaviru akce neuskutečnila. Letošní ročník bude tradičně na konci srpna – od čtvrtka 26. srpna do úterý 31. srpna. Podle mluvčího však na akci možná budou platit určitá epidemiologická omezení.

Bílý dnes ČTK také sdělil, že od června se stal novým předsedou představenstva Výstaviště České Budějovice bývalý ředitel Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) Martin Karban. Ten ve funkci vystřídal Mojmíra Severina. Na výstavišti se zemědělský agrosalon koná, jeho vlastníkem je právě PGRLF.
"Jsem rád, že se letošní ročník Země živitelky uskuteční a věřím, že epidemiologická situace zůstane dobrá. Samozřejmě je pro nás velmi důležitá ochrana zdraví návštěvníků. V areálu proto bude rozmístěn dostatek dezinfekcí a v případě potřeby zde budeme regulovat množství návštěvníků. Uplynulý rok jsme využili k velkým investicím na výstavišti, věřím, že pro návštěvníky bude letošní Země živitelka zase o něco komfortnější," uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman.
Loni zrušilo výstaviště kvůli viru většinu akcí. Největší z nich byla právě Země živitelka, jež v roce 2019 přilákala 123 017 lidí, ztráta v tržbách bude přes 50 milionů korun. Jednou z mála akcí byly podzimní trhy, kdy firma zavedla vstupní turnikety, díky nimž lze sledovat počet návštěvníků.
Na letošní Živitelce bude počet lidí v areálu odpovídat platným hygienickým opatřením, případně se omezí vstup dalším návštěvníkům. "V prostorách výstaviště tak bude zajištěna maximální možná ochrana zdraví jak návštěvníků, tak i samotných vystavovatelů," dodal mluvčí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down