24.01.2002 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MZe musí Evropské komisi doplnit údaje o chovu nosnic

Ministerstvo zemědělství ČR bylo vyzváno, aby ještě blíže specifikovalo technologie, které se v ČR používají pro chov hospodářských zvířat, konkrétně parametry klecí pro nosnice. Uvedl to náměstek ministra zemědělství Tomáš Zídek s tím, že komisi nestačilo české zdůvodnění žádosti o odklad plnění legislativy EU týkající se péče o domácí zvířata.

Komisi nestačilo pouze popsat a vyložit zmíněné technologie, s informací, že jde vesměs o systémy z bývalé NDR. ČR nyní požaduje přechodné období do roku 2012, které se týká jenom výšky těchto klecí. Komise chce, aby každý podnik, kterého se to týká, popsal přesně výšku klecí i jejich sklon. České otálení s poklady pro tuto část obsáhlé zemědělské kapitoly povede zřejmě k tomu, že nebude zařazena na pořad březnového kola jednání, které bude první v letošním roce. Zatím ji uzavřelo Slovinsko, v březnu bude následovat Maďarsko.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down