20.08.2000 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MZe posiluje ochranu lesů před požáry

V souvislosti s aktuálním vývojem počasí posiluje ministerstvo zemědělství ochranu lesů před požáry. Po předcházejícím období dešťů bude plně využit současný systém letecké hasičské služby (LHS), který pokryje i tzv. přiřazené stanice. Dále bude v oblastech s největším ohrožením probíhat pozemní hlídková činnost zaměstnanci Lesů ČR, s.p.

Pokud by tato opatření nebyla dostatečná vzrůstá oblastním inspektorům pravomoc použít k hlídkovým letům i letadla jiných leteckých provozovatelů nad rámec standartní LHS.
Současné varovné články objevující se ve sdělovacích médiích na téma omezení činnosti LHS jsou podle MZe výsledkem nedostatečného toku infomací mezi subdodavateli uvnitř LHS. Systém zavedený 1.8.2000 rozhodně neomezuje počet hlídkových letů, které slouží k odhalování lesních požárů a tak tedy argument, že existuje riziko pozdního odhalení požárů, nemá opodstatnění. Posádky hasebních letadel jsou i na stanovištích s nižším stupněm pohotovosti stále k zastižení a připraveny zastoupit v případě zásahu posádky stanovišť s vyšším stupněm pohotovosti. MZe zároveň stále pružně reaguje na vývoj počasí a případě potřeby posiluje preventivní opatření.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down