22.02.2001 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MZe povoluje veřejné sklady

V návaznosti na zákon č. 307/2000 Sb.,o zemědělských skladních listech a zemědělských veřejných skladech a vyhlášku č. 403/2000 MZe ČR, vydává ministerstvo zemědělství povolení k provozování zemědělských veřejných skladů a s tím spojené vystavování zemědělských skladních listů.

Zemědělský skladní list je listinný cenný papír, který představuje vlastnické a zástavní právo k uskladnění zboží. Je převoditelným rubopisem a předáním na jiného vlastníka.
Zemědělský veřejný sklad dává záruku kvalitního ošetření a uskladnění vybraných druhů obilovin, luskovina a olejnin. Skladování těchto vybraných komodit musí splňovat podmínky vymezené zákonem č. 307/2000 Sb., a vyhláškou č. 403/2000 MZe ČR.
Zájemci o provozování zemědělských veřejných skladů a jejich užívání mohou získat další podrobné informace na adrese: Ministerstvo zemědělství ČR, Těšnov 17, 117 05, Praha l. Obálku s dotazem prosíme výrazně označit: „Zemědělské veřejné sklady“.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down