14.08.2007 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MZe připravilo návrh Akčního plánu pro biomasu na léta 2008 až 2010

Ministerstvo Zemědělství ČR dokončilo návrh Akčního plánu pro biomasu 2008 až 2010 (AP). Podle ředitelky Odboru komunikace MZe Ilony Chalupské vychází zpracování národních akčních plánů z výzvy Evropské komise a doporučení Evropského akčního plánu pro biomasu.

„Hlavním cílem Akčního plánu pro biomasu 2008 až 2010 je pomoci naplnit závazky ČR pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů energie k roku 2010, respektive 2020, vyplývající z přístupové dohody k EU, ze Státní energetické koncepce a z Dohody o budoucím směrování EU v oblasti energetiky,“ uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič.
Dalším důležitým cílem AP je podle ministra vyhodnotit stávající možnosti využívání biomasy a navrhnout způsoby a řešení pro optimalizaci procesů energetického i materiálového využívání biomasy. A to zejména s ohledem na strukturu národního hospodářství, aktuální vývoj v zemědělství, existenci tržních a podpůrných mechanismů i kvalitu životního prostředí. „Dokument také pomůže nastartovat investice do čistého způsobu získávání energie a zpřístupnění biomasy pro co nejširší cílovou skupinu,“ dodal Gandalovič.
AP je zaměřen na oblasti venkova jako hlavního dodavatele energie z biomasy a s tím související rekvalifikaci zemědělců, vybavení pro výrobce biomasy, investice do zařízení na výrobu biopaliv a přechod dodavatelů elektřiny a tepla na biomasu.
Na průběh vypracování Akčního plánu dohlíží úzká pracovní skupina se zástupci Ministerstva zemědělství ČR a Ministerstva životního prostředí ČR. Zároveň byla ustanovena širší pracovní skupina se zástupci ostatních zainteresovaných organizací.
V současné době je jeho konečná podoba vystavena k připomínkovému řízení pro širší odbornou veřejnost na webových stránkách MZe (http://www.mze.cz/Index.aspx?ch=72&typ=1&val=39084&ids=0), resp. na stránkách zpracovatele CZ Biom - České sdružení pro biomasu (http://biom.cz/appb/verejna-diskuse.stm).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down