24.04.2007 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MZe provádí analýzu dotačního programu pro skupiny výrobců

Ministerstvo zemědělství si je vědomo problému, kterým je využívání dotačního programu k zakládání skupin výrobců a připravuje právní analýzu, aby omezilo nekontrolovatelný příliv žádostí o tuto podporu. Na dotaz Agrowebu to uvedla mluvčí ministerstva Táňa Králová.

Problém podle ní vznikl na základě nesprávně formulovaného vládního nařízení z roku 2004, které v rozporu s původním záměrem umožnilo vznik velkého počtu nových odbytových organizací, někdy uměle vytvářených.
„Je to dědictví minulých vedení ministerstva. Připravujeme právní analýzu, abychom omezili nekontrolovatelný příliv žádostí o tuto podporu,“ uvedl k tomu ministr zemědělství Petr Gandalovič. „Původní myšlenka, aby se zemědělci sdružovali ke společnému odbytu své produkce a zlepšili si tak pozici na trhu, byla dobrá. Špatná je však realizace této podpory,“ dodal.
Státní zemědělský intervenční fond při zařazování skupin výrobců do programu nicméně postupoval, jak uvedla Králová, podle platné legislativy. Tou je nařízení vlády č. 655/2004 Sb., podle něhož může být do programu zařazen subjekt, který splňuje podmínku roční obchodované produkce v hodnotě nejméně tři miliony korun nebo podmínku nejméně pěti společníků nebo členů skupiny výrobců.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down