04.09.2000 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mze schválilo návrh nařízení o kvótách

Operativní porada MZe minulý týden schválila návrh vládního nařízení o zavedení systému mléčných kvót od 1. dubna 2001. Podle náměstka ministra zemědělství Antonína Kaliny nyní materiál postupuje do meziresortního připomínkového řízení které může trvat tři týdny, a vládě by tak potom nemělo nic bránit v tom, aby nařízení schválila třeba v říjnu.

Ačkoliv je nyní situace na mléčném trhu rozvířena zejména rozhodnutím Rady SFTR o sankcích některým mlékárnám a také někteří prvovýrobci systém kvót nechtějí, je Kalina optimista a říká, že by zavedení kvót neměl narušit nějaký vážný zádrhel. "Budeme vycházet z národní kvóty 2,5 miliardy litrů. Index nákupu mléka je přitom letos ve srovnání se stejným obdobím loňska o téměř tři procenta nižší. Neobávám se, že by tak nebyli uspokojeni ani intenzívní producenti mléka, kteří budou moci ještě využít pětiprocentní rezervy nad rámec kvóty," míní Kalina.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down