MZe vyčlenilo šest milionů korun na podporu ukrajinských vědců

Vědecké instituce zapojené do programu Země mohou ode dneška žádat o finanční podporu na zapojení ukrajinských vědců. Ministerstvo zemědělství (MZe) na to vyčlenilo šest milionů korun, které mají být určené na jejich mzdy. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý.

O příspěvek mohou žádat vědecké instituce, které již mají uzavřenou smlouvu s ministerstvem zemědělství o poskytnutí podpory na výzkum a vývoj a přiberou do svého týmu kolegy nebo kolegyně z Ukrajiny. Maximální možná podpora na jeden projekt je 300 tisíc korun.

Podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly o podporu zapojení ukrajinských vědců prchajících před válkou žádaly vědecké instituce. "Odborníci z různých zemědělských oborů mají často z minulosti kontakty s českými kolegy a rádi by pokračovali ve vědecké práci i tady u nás a byli přínosem pro náš výzkum," uvedl. Ministerstvo chce peníze vyplácet co nejdříve, šest milionů má k disposici jako nevyčerpané prostředky z předešlých kol programu, které se běžně převádí do dalších let.

Ministerstvo letos v dubnu vyhlásilo 21 výzkumných témat v programu Země, na které v příštích letech poskytne 254 milionů korun.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down