30.08.2000 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MZe vydá napřesrok na zástřelné za černou zvěř méně

Na zástřelné za divoká prasata vydá MZe v roce 2001 méně peněz. Důvodem je nižší rozpočet ministerstva a fakt, že klasický mor prasat nebyl u černé zvěře diagnostikován od listopadu loňského roku. Týdeníku Zemědělec to potvrdil
tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben.

V současnosti je za odstřel divokého prasete vypláceno od 100 do 1000 korun podle místa odstřelu. Od přísštího roku má být tato odměna snížena až na polovinu. Pro většinu okresů stanoví SVS správa také nižší počty kusů, na které bude zástřelné vyplácet. Vyšší počty budou v pouze okresech u hranic s Rakouskem a Slovenskem, odkud v devadesátých letech klasický mor prasat přicházel, a v okresech jižní Moravy a Českomoravské vrchoviny. SVS však bude i nadále usilovat o nižší stavy divokých prasat, protože riziko rozšíření klasického moru prasat stále existuje a černá zvěř působí značné škody na zemědělských porostech.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down