30.06.2000 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MZe vydalo podmínky pro výplatu náhrad za škody ze sucha

Ministerstvo zemědělství ČR vypsalo přímou nenávratnou dotaci na zmírnění škod v zemědělství způsobených suchem v jarních měsících letošního roku. Podmínky pro stanovení podpory vycházejí z částky 200 milionů Kč, vyčleněné z kapitoly MZe k částečné úhradě těchto škod. Týdeník Zemědělec o tom dnes informoval tiskový mluvčí MZe Pavel Kovář.

Subjektům podnikajícím v zemědělské výrobě podle § 2 zák. č. 513/1991 Sb., bude na základě jejich žádosti, kterou musejí podat na Územní odbory MZe do 24. července 2000, poskytnuta podpora ve výši 3000 Kč/ha zaoraných porostů v důsledku sucha a do 1500 Kč/ha porostu poškozeného suchem z více než 70 procent.
Žádost musí obsahovat:
 Identifikační údaje žadatele.
 Doklad o registraci podnikání v zemědělské výrobě.
 Protokol a příloha k protokolu o zjištěných škodách na porostech sloužících pro zemědělskou výrobu uzavřený a podepsaný příslušnou komisí do 30. června 2000, vyplněný ve všech částech.
 Doklad o vlastnictví, případně pronájmu orné půdy, na které ke škodě došlo. (Výpis z Katastru nemovitostí, nájemní smlouva apod.)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down