11.05.2000 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

MZe zatím vyplatilo třetinu záloh na dotace

K 9. květnu letošního roku byla vyplacena asi jedna miliarda korun na zálohy dotací na podporu mimoprodukčních funkcí zemědělství podle Vládního nařízení č. 344. To představuje asi třetinu celkového objemu prostředků učených na tyto podpory. Výplata záloh byla zahájena počátkem května, přičemž záloha činí 160 Kč na 1 bod a jejich celková výše dosáhne přibližně tří miliard korun. Pro týdeník Zemědělec to dnes uvedl tiskový mluvčí MZe Pavel Kovář.

MZe zároveň požádalo ministerstvo financí o rozvolnění procenta čerpání prostředků z resortního rozpočtu z původních 46 % za první pololetí a současně pozastavilo platby, které bylo možno pozastavit tak, aby žádné technické problémy nebránily co nejrychlejšímu přísunu peněz pro zemědělce.
Zpoždění výplat záloh na zmíněné dotace je podle Kováře způsobeno čtvrtletním opožděním schválení státního rozpočtu, protože podpůrné programy jsou přílohou státního rozpočtu a tedy přímo podléhají jeho schválení.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down