MZe znovu vypsalo výběrové řízení na komoditního náměstka

Ministerstvo zemědělství znovu vypsalo výběrové řízení na náměstka sekce zemědělských komodit a ekologického zemědělství. Řízením sekce je stále pověřen Petr Jílek, který tak sekci vede od nové systemizace, sdělilo tiskové oddělení ministerstva. Adepti na náměstka se můžou hlásit do 12. července, v předchozím výběrovém řízení žádný z účastníků nesplňoval zákonné podmínky. Na ministerstvu jsou tak čtyři odborní náměstci a jeden politický - Pavel Veselý, šesté místo je neobsazené.

Nový ministr Miroslav Toman (za ČSSD) bývalého komoditního náměstka Jiřího Šíra, jemuž funkce skončila spolu s dubnovou systemizací míst ve státní správě, pověřil vyjednáváním s Evropskou unií o nastavení evropských dotací po roce 2020. Toman zatím žádné velké změny na pozicích náměstků nechystá. "V současné chvíli ministerstvo nepřipravuje žádnou změnu systemizace, která by obsahovala rušení či zřizování nových odborných sekcí. V souvislosti s tímto, zároveň ani žádný z dosavadních náměstků pro řízení sekce nebyl odvolán nebo zařazen mimo výkon služby," dodal úřad.  V úřadu tak nadále zůstávají odborní náměstci Viera Šedivá, Pavel Sekáč, Aleš Kendík a Patrik Mlynář.
V jiných státních úřadech se změny s novou garniturou provedly.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down