MŽP dá 60 milionů na péči o krajinu a ohrožená zvířata

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) dá 60 milionů korun na projekty pro zlepšení stavu krajiny, boje proti suchu a péče o ohrožená zvířata. Většina dotace cílí na opatření, která podporují schopnost krajiny zadržovat vodu – například tvorbu tůní či výsadbu stromů. MŽP o tom informovalo v tiskové zprávě.

Ministerstvo otvírá příjem žádostí do dvou sekcí – Podprogramu pro zlepšování dochovaného přírodního a krajinného prostředí a Podprogramu pro zabezpečení péče o ohrožené a handicapované živočichy.
Ondřej Charvát z tiskového oddělení MŽP řekl, že 17 milionů, stejně jako loni, půjde na podporu záchranných stanic pro zvířata. Dvacet milionů úřad určil na výsadbu stromů mimo lesy. Zbytek peněz cílí na tvorbu a obnovu tůní, mokřadů, alejí či remízů – tedy kroků, které také přispívají k zadržování vody v krajině a proti suchu a erozi. Peníze lze využít i k opatřením pro zachování zvláště chráněných druhů a jejich biotopů, ale i likvidaci invazních druhů rostlin.
O dotaci na projekty, které pomáhají krajině, mohou zažádat města, obce, spolky, neziskové organizace či fyzické a právnické osoby. Žadatelé mají šanci dostat peníze na jednoletá neinvestiční opatření menšího rozsahu až do stoprocentní výše, nejvíce však 250 000 korun.
V programu péče o živočichy pak resort poskytne peníze fyzickým či právnickým osobám, které zajistí jejich využití skrze akreditovanou záchrannou stanici.
Žádosti mohou zájemci podávat do 29. března na příslušná regionální pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down