19.12.2016 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Benešovsku vzniká multifunkční centrum pro zvířata v nouzi

V obci Řehenice na Benešovsku vzniká multifunkční centrum BEST FRIENDS pro zvířata v nouzi. Na pozemku o rozloze 150 tisíc metrů čtverečních by měl být nejen prostor pro opuštěné psy a kočky, ale také pro větší počet zvířat z takzvaných množíren. Plánuje se vytvoření prostoru pro hospodářská a exotická zvířata. Mělo by tam fungovat také vzdělávací centrum. Projekt neziskové organizace Home 4 Pets na tiskové konferenci představila jeho koordinátorka Petra Vojtíšková.

Za několik měsíců by měly být připraveny podmínky pro přijímání opuštěných psů a později koček. Psi nebudou zavřeni v kotcích, budou mít k dispozici prostorné výběhy. Do roka by měla být vybudována karanténa a veterinární ošetřovna. "Tím by byly vytvořeny podmínky pro přijímání velkého množství zvířat najednou," řekla Vojtíšková.

Europoslanec Jiří Pospíšil uvedl, že právě problémy s umístěním až 150 psů najednou je důvodem, proč odpovědné orgány někdy zavírají před tzv. množírnami oči. Množírny slouží k masové produkci štěňat a koťat pro zisk, obvykle se tak děje ve velmi špatných podmínkách. "Bez takových záchytných center nemůže stát s množírnami bojovat," poznamenal. Také proto se stal patronem projektu. V centru nebude jen útočiště zvířat, ale i další aktivity. Plánuje se vybudování ekofarmy či vzdělávacího a terapeutického centra.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down