Na berlínské výstaviště se po dvou letech vrátil veletrh International Grüne Woche

Přibližně 1400 vystavovatelů z 60 zemí se zúčastnilo potravinářského veletrhu Internationale Grüne Woche, který se konal od 20. do 29. ledna v Berlíně. Na berlínské výstaviště se akce vrátila po dvou letech, kdy se kvůli pandemii nemoci covid-19 nepořádala. Mezi vystavovateli nechybí ani Česká republika. Emerich Vacek z Ministerstva zemědělství uvedl, že návštěvníci se tradičně zajímali o české pivo, ale také o ovocné šťávy.

Podle Vacka se Česká republika se veletrhu Internationale Grüne Woche zúčastňuje pravidelně. V letošním roce se zde prezentuje 17 firem, které nabízejí různé potravinářské výrobky, ať už jsou to ovocné šťávy, produkty z rakytníku, čokoláda nebo medovina, med, uzeniny, sýry. „Samozřejmě, že součástí českého stánku je restaurace a pivní bar. Čepuje se tady pět druhů piv a v restauraci mohou návštěvníci ochutnat tradiční české speciality a zvěřinová jídla," řekl Vacek s tím, že středem české výstavní plochy je hospoda v jihočeském stylu s obrovským sudem. Největší zájem je asi o pivo, jako již tradičně, ale velký zájem vzbuzují i nové výrobky a vystavovatelé, kteří se zde prezentují poprvé. To jsou třeba ty ovocné šťávy,“ poznamenal Vacek. V rámci expozice MZe na letošním veletrhu vystavuje 11 firem, kromě jiných národní podnik Budějovický Budvar, Pivovar Ferdinand, Velkopopovický kozel, firma Indiana, která vyrábí sušené maso, producent ovocných destilátů Rudolf Jelínek a rodinná firma Pavel Cvrček zaměřující se především na zpracování rakytníku. Návštěvníci se ale zastavovali také u nabídky sýrů, uzenin nebo třeba vykrajovátek. Vykrajovátka různých tvarů, z různých materiálů, jak pro pečení tradiční vánoční a velikonoční, tak pro každodenní příležitosti Ty představila společnost Helix International, s.r.o.  Mickey bake ware, která nabízí. Kromě vykrajovátek nabízí též široký sortiment kuchyňských potřeb a potřeb pro pečení. Nechybějí ani již tradiční trdelníky nebo pražská čokoláda. Malá rodinná firma z jižních Čech Produkty Vladimír zase nabízí mnoho druhů sirupů, jejichž výroba je založena na spoustě netradičních příchutí a kombinaci bylin, ovoce a zeleniny. V rámci Státního zemědělského intervenčního fondu to je sedm. Návštěvnost Vacek označil za velmi dobrou. Mezinárodní veletrh Grüne Woche se koná od roku 1926. Pro firmy v zemědělství a potravinářství je tradičním a důležitým testovacím trhem před nadcházející sezonou. Na 113 000 metrech čtverečních se tam setkávají vystavovatelé z celého světa.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down