03.03.2006 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na bezpečnost potravin se zaměří konference na veletrhu Salima

Jaká jsou rizika v potravním řetězci a jak jim můžeme čelit? O tom budou diskutovat účastníci mezinárodní konference zaměřené na téma Bezpečné potraviny na společném trhu Evropské unie. Konference se uskuteční v rámci jubilejního 25. potravinářského veletrhu SALIMA dne 7. března 2006 v pavilonu A – Rotunda, od 15 hodin, uvedl mluvčí ministerstva zemědělství Tomáš Loskot.

Zastoupení řečníků v tak složité oblasti, jakou je bezpečnost potravin, nabízí zajímavé porovnání názorů. Bude se diskutovat o řízení rizika a jeho zakotvení v právním rámci, o volném pohybu na společném evropském trhu. Dále budou předmětem přednášek požadavky na nezávislé hodnocení rizika v potravinách a krmivech nezávislou vědeckou institucí. Na řadu přijdou i zkušenosti České republiky jako nové členské země a názor na další vývoj z pohledu předsednické země – Rakouska. Zmíněn bude požadavek na rychlé sdílení informací všemi členskými státy EU a zapojení nevládní organizace jako důležitého partnera pro komunikaci.
Pravděpodobně žádný z účastníků se nevyhne ani otázkám o ptačí chřipce, pozornosti by však neměla ujít ani další zajímavá témata, například to, jak vnímáme rizika spojená s potravinami v České republice a v dalších zemích EU, trvale udržitelné zemědělství a péče o životní prostředí, vyjmenoval obsah přednášek Loskot.
Se svými zkušenostmi s riziky v potravním řetězci se podělí komisař Evropské komise pro zdraví a ochranu spotřebitele pan Markos Kyprianou, výkonný ředitel Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) Herman Koëter, ředitelka odboru bezpečnosti potravin DG SANCO Paola Testori Coggi, Andrea Rupprechter, náměstek ministra zemědělství, lesnictví, životního prostředí a vodního hospodářství Rakouska, ministr zemědělství České republiky Jan Mládek a prezident Potravinářské komory ČR Jaroslav Camplík.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down