02.02.2023 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na brněnské výstaviště se vrací po pěti letech potravinářské veletrhy Salimatech

Na brněnské výstaviště se příští týden vrátí po pěti letech potravinářské veletrhy pod pozměněným názvem Salimatech. Uskuteční se od 7. do 9. února a poprvé bude otevřeny pouze pro odbornou veřejnost. Podle generálního ředitele Veletrhů Brno Tomáše Moravce tento tzv. B2B koncept vyžadovali vystavovatelé. Uvedl to v tiskové zprávě. Na veletrhu už se tak nebudou prodávat potraviny, které si zde kupovali koncoví zákazníci, ale půjde o přehlídku moderních technologií pro potravinářství.

Vystavovatelé a návštěvníci tím získají více prostoru pro vzájemná jednání a uzavírání kontraktů. Kromě výroby potravin budou zastoupené i specializované obory, jako je pekařství a cukrářství, výroba nápojů, firmy budou vystavovat i zařízení pro restaurace a hotely. Vystavené technologie budou odrážet aktuální témata, která jsou vlastní nejen potravinářskému průmyslu. Jde o robotizaci a automatizaci, energetickou efektivitu a udržitelnost. Kromě českých a slovenských vystavovatelů přijedou i zástupci z několika evropských zemí, Thajska, Indonésie a USA. Vystavovatelé chystají i různé workshopy a kulinářské show, aby návštěvníci mohli mnoho exponátů vidět v činnosti.
Souběžně se koná také veletrh EmbaxPrint, na němž se představují novinky v obalovém průmyslu. Jeho součástí je tradičně expozice Packaging Life, která představuje kompletní balicí linku v provozu. Každoročně jsou její součástí technologické novinky, které proces neustále vylepšují. Letos se předvedou dvě nové linky, na nichž se bude balit pivo a rýže.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down