24.03.2023 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Broumovsku a okolí žije přes 18 vlků, zjistilo plošné mapování vlka obecného

Na severu Královéhradeckého kraje v česko-polském pohraničí mezi Krkonošemi a Orlickými horami se v únoru potvrdil výskyt minimálně 18 vlků. V této oblasti žijí vlci ve třech teritoriích, a to ve Vraních horách, v Javořích horách a v polském Národním parku Góry Stolowe. Vyplynulo to z celoplošného mapování vlka obecného, které se konalo 11. a 12. února v Broumovské vrchovině a okolí. Informoval o tom Miroslav Kutal z Hnutí Duha. Vlci na Broumovsku patří k přeshraničním smečkám.

Ve Vraních horách byly v únoru zjištěny na základě sledování průkazných stopních drah nebo jednoznačných záběrů z fotopastí dva vlci, v Javořích horách osm, v národním parku Góry Stolowe sedm jedinců a jeden vlk u Nového Města nad Metují.
"Celkem byl během celoplošného mapování a doplňujících informací z fotopastí během února potvrzen výskyt minimálně 18 vlků. Předpokládáme, že tento počet se významně neliší od skutečného počtu vlků ve sledovaném území, protože počty v jednotlivých oblastech byly zjištěny opakovaně během zimy ať už pomocí stopování, nebo fotopastí," uvedl Kutal.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down