18.04.2001 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na BSE bylo v České republice testováno již přes 6 000 zvířat

Na včerejším zasedání Krizového výboru MZe pro řešení BSE informoval Ústřední ředitel Státní veterinární správy MVDr. Josef Holejšovský o tom, že zatím co jsme předpokládali, že v České republice bude v roce 2001 provedeno 5 tisíc testů na BSE, je jich k 16. 4. již 6 184. Z toho zvířat starších 24 měsíců bylo testováno 3 839.

Nadále probíhají kontroly dovozů zvířat, masa a masných výrobků do České republiky, včetně dovozů krmiv pro psy a kočky.
Kontrola Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského odebrala v 1. čtvrtletí tohoto roku 539 vzorků různých výrobců krmných směsí pro přežvýkavce. Rozbory prokázaly, že ani jeden vzorek neobsahoval stopy masokostní moučky.
Česká zemědělská a potravinářská inspekce při svých dřívějších kontrolách odhalila přítomnost hovězí svaloviny v několika výrobcích, aniž by na obalech těchto výrobků byla přítomnost hovězího masa uvedena. Na základě této skutečnosti inspektoři odebrali za poslední 3 měsíce 39 vzorků potravin od 10 výrobců, 26 jich již bylo analyzováno a v žádném z nich nebyla zjištěna přítomnost hovězího masa.
Česká republika zůstává nadále zemí prostou výskytu BSE. Očekáváme, že Evropská komise co nejdříve odpoví na náš protest proti zařazení České republiky Řídícím vědeckým výborem Evropské komise do 3. skupiny zemí podle rizikovosti výskytu BSE.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down