Na burze padaly ceny obilovin

Ceny obilovin i dalších zemědělských komodit v uplynulých dvou týdnech spadly. O deset procent se snížila cena krmné pšenice v paritě FCA, kdy dopravu hradí kupující, o 14 procent klesla cena žita. Čísla odrážejí náladu letošní sklizně, v příštích týdnech se však mohou měnit. Bude to záviset na počasí, které může výrazně ovlivnit kvantitu, ale především kvalitu, a tím i cenu, řekl za burzu Karel Zezula.

Podle Zezuly je na obchodech posledních dvou týdnů patrná snaha obchodníků ceny snížit. Situace bude vyhovovat především exportním skupinám, které mohou do obchodování vstoupit. Budou nakupovat hlavně kvalitní surovinu za vyšší ceny, uvedl.
Ceny na Plodinové burze Brno klesaly i na počátku července, kdy burza zahájila nový hospodářský rok. V posledních dvou týdnech trend pokračoval nejvýrazněji u žita, dál u krmné i potravinářské pšenice, krmného i sladovnického ječmene a hrachu. Stagnovala cena kukuřice, naopak mírně vzrostla cena řepky olejné.
Plodinová burza Brno sleduje prodejní a nákupní ceny vybraných komodit pravidelně od roku 1995. Další setkání makléřů se v sídle burzy v Kotlářské ulici uskuteční v úterý 9. srpna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *