Na Českokrumlovsku se od pátku může do lesa

Mimořádné nebezpečí v lesích kvůli sněhové kalamitě na Českokrumlovsku už nehrozí. Radnice proto odvolává od pátku zákaz vstupu do lesů, který vyhlásila před měsícem. Větve stromů už nejsou tak obtěžkané sněhem, tedy již nehrozí, že spadnou a někoho zraní. Přesto by se lidé měli pohybovat na po udržovaných a kontrolovaných cestách, uvedl Radek Kordač z Lesní správy Český Krumlov, která zasahuje i na Kaplicko.

Ztráty kvůli kalamitě nebudou na Českokrumlovsku podle Kordače tak dramatické, pokud se stačí dřevo včas zpracovat. Polomy, které vznikly po vydatném sněžení začátkem ledna, odhadl Kordač na 30 tisíc metrů krychlových, což je zhruba čtvrtina roční těžby. Připomněl, že horší je situace na Třeboňsku. Mokrý sníh tam polámal asi 300 tisíc metrů krychlových dřeva, které na tomto území jinak lesníci těží tři roky.
Českokrumlovský městský úřad upozornil, že lesní zákon zakazuje vstup do porostů, kde se těží dřevo nebo se s ním manipuluje. Zvýšená aktivita potrvá v lesích do 30. června, do té doby musí být zpracována nahodilá těžba, aby nedošlo k rozmnožení kůrovce, uvedla mluvčí radnice Jana Zuziaková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *