14.02.2005 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na dotace pojištění vydal loni PGRLF 186 milionů korun

Částkou 186 milionů korun přispěl vloni Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) na pojištění zemědělcům. Jak upřesnil mluvčí fondu Tomáš Vyšohlíd, na podporu pojištění plodin směřovalo 151 milionů korun a na pojištění hospodářských zvířat 35 milionů korun.

„Schválená podpora, kterou hradil fond ze svých vlastních zdrojů, odpovídá celkově zaplacenému pojistnému 737 milionů korun. Na pojištění plodin tak šlo 504 milionů korun a na pojištění zvířat 233 milionů korun,“ doplnil mluvčí. Zemědělskému pojištění se zdaleka nejvíce věnuje Česká pojišťovna, která má na tomto trhu podíl téměř 87 procent. S necelými jedenácti procenty ji následuje Generali Pojišťovna. Zbytek připadá na Hasičskou vzájemnou pojišťovnu. „O dotaci pojistného loni požádalo 4655 zájemců, schváleno bylo 4599 žádostí,“ informoval Vyšohlíd. PGRLF hradil z předepsaného zaplaceného pojistného 30 procent u plodin a 15 procent u zvířat. Obdobný dotační titul, jehož cílem je zpřístupnit pojistnou ochranu širokému okruhu zemědělcům, chystá fond také na letošní rok. „Přesné znění programu vyhlásíme v nejbližší době,“ řekl mluvčí. Žádosti by měl fond přijímat opět od září do listopadu. Počínaje rokem 2006 by se měla uplatňovat systémovější podpora pojištění. Návrh koncepce nyní posuzuje vedení ministerstva zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down