Na dva posty v představenstvu rolnického fondu se přihlásili dva lidé

Na dva posty v představenstvu Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) se přihlásili dva lidé. Dnes to sdělil Vojtěch Bílý, mluvčí ministerstva zemědělství, pod které fond spadá. Fond rozhoduje o podpoře zemědělců například při nákupu půdy nebo při snižování jistin úvěrů. Osobní pohovory se zájemci budou v srpnu. Od listopadu 2018 vede fond Vladimír Eck, kterému letos skončí tříleté funkční období.

Jedno výběrové řízení se týká neobsazené pozice uvolněné po náhlém úmrtí Jiřího Bakalíka, sdělil již dříve mluvčí ministerstva. Druhé výběrové řízení se pak týká postu Ecka od letošního listopadu.
Zájemci o funkci mohli posílat své přihlášky do 26. července. Předpokladem pro funkci je ukončený magisterský studijní program, praxe v řídicí funkci, kde zájemce vedle minimálně 30 podřízených byl pět let, nebo praktická zkušenost s vedením akciové společnosti.
PGRLF je akciovou společností, ve které 100 procent akcií vlastní Česká republika. Práva jediného akcionáře zajišťuje ministerstvo zemědělství. Loni dostal fond ze státního rozpočtu 2,1 miliardy Kč, uvádí ve své výroční zprávě.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down