Na historicky prvním vinařském kongresu se sešlo více než 350 zástupců vinařské komunity

Prostory zámecké jízdárny ve Valticích se v pondělí 23. ledna staly dějištěm historicky prvního Celostátního vinařského kongresu. Na něm se sešlo na 350 zástupců vinařské komunity s politickými reprezentanty a zástupci státní správy a společně se snažili formulovat témata pro budoucnost oboru, jejich hlavní směry a také způsoby řešení nejpalčivějších problémů.

„Na kongresu se sešla opravdu široká škála subjektů, tedy od těch nejmenších vinařů až po vinařské podniky s produkcí v milionech litrů vína, zástupci různých vinařských spolků, kterým naslouchali a ke kterým promlouvali zákonodárci a klíčoví pracovníci státní správy. Jsem rád, že politici nejenom přijali naše pozvání, ale že pan premiér i ministři s námi našli společnou řeč a zájem o rozvoj a podporu našeho oboru. Budoucnost založená na prosperitě vyžaduje spolupráci všech a napříč všemi úrovněmi, které se pěstování révy a výroba vína dotýká. Také proto chceme tento formát opakovat a uskutečnit ho alespoň vždy jednou za čtyři roky,“ sdělil Martin Chlad, prezident Svazu vinařů ČR, který kongres zorganizoval a tlumočil na něm stanoviska vinařské obce. „Společnou vůli a jednotu spolupracovat nacházíme. Následovat teď musí konkrétní kroky, které tuto vůli potvrdí a přemění v hmatatelné výsledky,“ dodal Chlad. Akce se kromě premiéra Petra Fialy, ministra zemědělství Zdeňka Nekuly a ministra zdravotnictví Vlastimila Válka také zúčastnili a z titulu své funkce také vyjádřili kompetenci a připravenost dále spolupracovat s vinařským oborem na společné tvorbě budoucnosti a zejména pak jeho progresu předseda Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Akce se zúčastnili a z titulu své funkce také vyjádřili kompetenci a připravenost dále spolupracovat s vinařským oborem na společné tvorbě budoucnosti a zejména pak jeho progresu předseda Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Michla Kučera, hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, ústřední ředitel Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského Daniel Jurečka, ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce Martin Klanica a generální ředitel Státního zemědělského intervenčního fondu Petr Dlouhý. 

Celostátní vinařský kongres Michal Kučera

Celostátní vinařský kongres Daniel Jurečka
Celostátní vinařský kongres Martin Klanica
Celostátní vinařský kongres Miloš Michlovský

Ředitel Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského Daniel Jurečka
Ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce Martin Klanica

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down